PDF 

Історія Рівненської гуманітарної гімназії розпочала свій відлік від 5 лютого 1944 р.. Вже через 3 дні після звільнення міста Рівного від німецько-фашистських загарбників школа №7 відчинила двері для перших учнів. Невеличке двоповерхове приміщення, яке знаходилось на вулиці Кірова.

У школі на той час працювало всього 5 учителів. Перший навчальний рік тривав з 5 лютого по 31 серпня без перерви на канікули. Наступного дня, 1 вересня, розпочався новий навчальний рік. Кількість учнів зросла, і школа тримала ще одне приміщення одноповерховий будиночок на 4 класні кімнати. Збільшився і педагогічний колектив.

У 1956 році учні та вчителі перейшли в новозбудоване приміщення, яке розташовувалось на вулиці С. Ковалевської, 17.

stara wkola

У 1958 році школа №7 отримала статус спеціалізованого навчального закладу з поглибленим вивченням англійської мови. Вже через рік англійська мова в школі вивчається з першого класу.

У шістдесятих роках середня школа №7 стала методичним центром з вивчення англійської мови в області. Англійською мовою викладались такі предмети, як: історія та географія, англійська та американська літератури. До переліку предметів, які вивчались у школі, вводиться військовий переклад.

На жаль, невдовзі приміщення школи прийшло в аварійний стан. Упродовж чотирьох років, з лютого 1988 по квітень 1991 років, йшло будівництво нової школи, учні навчалися у другу зміну в приміщенні середньої школи №2. У квітні 1992 року школа №7 святкувала новосілля, отримавши сучасну будову, зведену на місці старої школи .

У липні 1994 року, в перші роки нової, незалежної України, з ініціативи директора школи Умурзакової Тамари Федорівни, середню школу №7 було реорганізовано в навчальний заклад нового типу – гуманітарну гімназію з поглибленим вивченням іноземних мов.

Сьогодні Рівненська гуманітарна гімназія – експериментальний навчальний заклад Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України, філія і структурний підрозділ лабораторії інноваційних виховних технологій Рівненського державного гуманітарного університету, в якому навчаються 957 учнів, працює 95 учителів. Серед педагогів:

• 2 заслужених учителя України;

• 3 нагородженні нагрудним знаком "Василь Сухомлинський";

• 12 учителів – відмінники освіти України;

• 30 учителі-методисти;

• 12 старших учителів;

• 49 спеціалістів вищої категорії .

Педагогічний колектив гімназії працює над науково-методичною проблемою "Розвиток і виховання особистості гімназиста в єдиному освітньому європейському просторі".

Учителі гімназії, об'єднані в 9 науково-предметних кафедр, впроваджують у навчальній та виховній діяльності інноваційні технології: ігрові, проблемного навчання, "діалогу культур", формування творчої особистості, сугестивну, проектну, педагогічної акмеології, "створення ситуації успіху", саморозвитку, тренінгову, комунікативного навчання.

У гімназії обладнано 54 навчальних кабінети, кабінети кафедр, 2 кабінети психолога, кабінет соціального педагога, комп'ютерний клас, кімната школяра, кабінет української духовності, науково-методичні центри з початкового навчання, іноземної мови, виховної роботи, контрольно-аналітичної і науково-методичної роботи. До послуг гімназистів є 3 спортивні зали, актовий зал, басейн, науково-технічний центр, бібліотека з читальним залом, майстерні для занять з обслуговуючої праці, технологій.

Учні та вчителі гімназії беруть участь у 8 міжнародних програмах та проектах.