Правила конкурсного приймання дітей до Рівненської гуманітарної гімназії на 2015 - 2016 н. р. PDF 
Написав Микола Олександрович   
Понеділок, 09 лютого 2015, 15:57

Правила конкурсного приймання дітей

до Рівненської гуманітарної гімназії на 2015 - 2016 н. р.

1. Загальні положення.

1.1. Приймання дітей до гімназії здійснюється на конкурсній основі.

1.2. У конкурсному відборі можуть брати участь діти міста Рівного незалежно від місця проживання.

1.3. Конкурсні випробування здійснюються на безоплатній основі.

1.4. Проводиться приймання дітей до 1-х класів на навчання за програмою спеціалізованої школи з поглибленим вивченням іноземних мов та за науково-педагогічним проектом «Інтелект України».

2. Організація конкурсу.

2.1. Правила конкурсного приймання оголошуються не пізніше ніж за два місяці до його початку. Оголошення щодо умов і термінів проведення конкурсу розміщується у приміщенні гімназії та на сайті навчального закладу. Зміст оголошення доводиться до відома населення через місцеві засоби масової інформації.

2.2. Не пізніше ніж за місяць до початку конкурсу в приміщенні гімназії вивішується перелік питань з навчальних предметів, за якими проводитимуться випробування.

2.3. Випробування в рамках основного конкурсного приймання проводяться у визначений термін і закінчуються не пізніше червня-липня. За наявності вільних місць допускається додаткове конкурсне приймання (серпень), яке має бути організоване таким чином, щоб зарахування дітей (учнів, вихованців) відбулося не пізніше ніж за тиждень до початку нового навчального року.

2.4. Додаткове конкурсне приймання може, як виняток, відбуватися впродовж навчального року за наявності вільних місць за таких самих умов, що й основне.

2.5. Для проведення конкурсних випробувань у гімназії створюється приймальна комісія, склад якої затверджується наказом директора гімназії за погодженням з радою гімназії. До складу конкурсної комісії залучається практичний психолог. Головою конкурсної комісії є директор гімназії або його заступник.

2.6. Для проведення випробувань із загальних предметів, з кожного предмета створюється предметна комісія зі складу членів конкурсної комісії; її склад затверджується наказом директора навчального закладу

2.7. До участі в конкурсі допускаються діти на підставі особистої заяви (для неповнолітніх — заяви батьків або осіб, які їх замінюють), що подається на ім'я директора гімназії, табеля успішності учня (крім дітей, які вступають до 1 -го класу), або свідоцтва про базову загальну середню освіту, якщо учень вступає до 10-го класу. Для участі в конкурсі дітей, які вступають до 1-го класу крім заяви, подаються копія свідоцтва про народження та медична довідка встановленого зразка.

2.8. До конкурсної комісії можна подавати копії дипломів, грамот, інших документів, які підтверджують здібності учнів з обраної спеціалізації та відображають їх навчальні та творчі досягнення.

2.9. Не дозволяється вимагати від учнів характеристик з попереднього місця навчання, довідок з місця роботи батьків тощо.

2.10.Без конкурсу до гімназії зараховуються:

до 5-го класу – учні гуманітарної гімназії, які за результатами семестрового та річного оцінювання мають оцінки «8» балів та вище з базових дисциплін, призери олімпіади «Юне обдарування»;

до 10-го класу – учні гуманітарної гімназії, які мають високий рівень навчальних досягнень, призери предметних олімпіад ІІ-ІV рівнів, призери МАН І-ІІІ рівня.

3. Проведення конкурсу.

Конкурсне приймання дітей до 1-го класу.

3.1. Конкурсне приймання дітей, які вступають до 1-го класу проводиться у терміни з 21 березня по 22 травня 2015 року у формі співбесіди з дитиною у присутності її батьків або осіб, які їх замінюють.

3.2. Конкурсне приймання дітей до 1-го класу за науково-педагогічним проектом «Інтелект України» проводиться з 24 березня до 30 квітня 2015 року.

3.3. Співбесіда з дитиною, яка вступає до 1 -го класу включає виконання спеціальних діагностичних завдань для перевірки рівня загального розвитку дитини, її функціональної готовності до систематичного навчання та здатності до вивчення дисциплін відповідно до спеціалізації закладу. Такі завдання розробляє педагогічна комісія на основі матеріалів, запропонованих центром практичної психології і соціальної роботи (психологічними службами), та затверджує директор гімназії з погодженням з відповідним органом управління освітою. Не допускається перевірка знань та умінь дитини понад обсяги державних вимог навчально-виховних програм дошкільного навчального закладу.

3.4. Співбесіда з дитиною, яка вступає до 1-го класу за науково-педагогічним проектом «Інтелект України», включає виконання спеціальних завдань, розроблених Харківським національним педагогічним університетом ім. Г. Сковороди.

3.5. Чисельність педагогічної комісії для співбесіди з дитиною, яка вступає до 1-го класу складається не більше, ніж з трьох осіб, включаючи практичного психолога. Співбесіда не повинна тривати більше 30 хвилин.

Конкурсне приймання дітей до інших класів.

3.6. Конкурсне випробування для учнів, які вступають до 5-го та 10-го класів, проводиться з навчальних предметів, що відповідають спеціалізації закладу:

- англійська мова, в формі тестів (5 кл.);

- українська мова (диктант) (5 кл.);

- англійська мова, українська мова в письмовій формі або співбесіда з цих предметів (10 кл.).

3.7. Конкурсні випробування для учнів, які вступають до інших класів гімназії проводяться за умови наявності вільних місць, як правило, під час основного конкурсного приймання.

3.8. Тексти диктантів, варіанти письмових завдань (тестів) для конкурсних випробувань, зміст яких має відповідати навчальним програмам середньої загальноосвітньої школи відповідного класу, розробляються методичними об'єднаннями вчителів (кафедрами) та затверджуються директором гімназії.

3.9. Не допускається застосовувати ті самі варіанти завдань для випробувань, що відбуваються у різні дні.

3.10. Для проведення конкурсного випробування у письмовій формі вступникам видається папір зі штампом навчального закладу; передбачається, що першу сторінку буде відділено від самої письмової роботи. Після закінчення випробування письмові роботи передаються для перевірки членам цієї комісії.

Обсяг і тривалість написання вступниками письмових робіт, визначає голова конкурсної комісії для кожної вікової групи окремо.

3.11. Письмові роботи учасників конкурсу та аркуші із записами, зробленими вступниками, зберігаються в гімназії протягом року. Місце їх зберігання визначає директор гімназії.

3.12. Результати конкурсних випробувань (у тому числі співбесіди) оформляються у вигляді протоколів відповідної комісії, які зберігаються в тому самому порядку, що й протоколи державної підсумкової атестації учнів.

3.13. Діти, які хворіли під час проведення конкурсу, зобов'язані подати медичну довідку, на підставі чого їм надається право участі в повторних конкурсних випробуваннях, терміни проведення яких визначає директор гімназії.

3.14. Діти (учні, вихованці), які не з'явилися на конкурсне випробування без поважних причин, до наступних випробувань не допускаються.

4. Порядок зарахування.

4.1. Діти, які згідно з рейтингом пройшли конкурс, зараховуються до гімназії наказом директора на підставі рішення конкурсної комісії. Зарахування дітей проводиться впродовж 5 днів після оголошення результатів конкурсу.

4.2. До гімназії подаються такі документи: копія свідоцтва про народження (паспорта), особова справа, медична картка (довідка) встановленого зразка.

4.3. Якщо учні, їхні батьки або особи, які їх замінюють, не згодні з рішенням конкурсної комісії, вони можуть звернутися до голови цієї комісії з апеляцією. Апеляція подається протягом тижня після оголошення результатів конкурсу і розглядається протягом трьох днів з дня її подання. Для розгляду апеляцій створюється апеляційна комісія, чисельність та склад якої визначаються навчальним закладом за погодженням з відповідним органом управління освітою. Проведення додаткових випробувань під час розгляду апеляції забороняється.

4.4. У разі, якщо висновки апеляційної комісії не задовольняють осіб, які подали апеляцію, останні можуть звернутися до відповідного органу управління освітою, який створює свою апеляційну комісію, рішення якої є остаточним.

4.5. Учні, з інших навчальних закладів, які за підсумками конкурсу не зараховані до гімназії, продовжують навчання у закладі, де вони навчалися до участі в конкурсі. Учні гімназії, які не пройшли конкурсу для зарахування до 5-го, 10-го класів та діти, які не пройшли до 1-го класу гімназії вступають до іншого загальноосвітнього навчального закладу.

4.6. Діти, які зараховані до гімназії, але не приступили до занять без поважних причин протягом 10 днів від їх початку, відраховуються з навчального закладу. На звільнені місця може проводитися додаткове конкурсне приймання.

4.7. Учень має право брати участь у конкурсних випробуваннях, що їх проводять кілька загальноосвітніх навчальних закладів, але для зарахування до визначеного ним навчального закладу вступник повинен надати оригінал документа про освіту (та інші відповідні документи) не пізніше ніж протягом 5 днів після закінчення конкурсу в цьому закладі.

5. Контроль за проведенням конкурсу.

5.1. Директор навчального закладу несе персональну відповідальність за

дотримання вимог даних Правил.

5.2 Контроль за організацією та проведенням конкурсу, порядком зарахування дітей до гімназії за його результатами покладається на Управління освіти.

5.3. При порушенні навчальним закладом вимог даної інструкції та Правил конкурсного приймання, розроблених навчальним закладом, рішень відповідного органу управління освітою результати конкурсу визнаються недійсними. У такому разі орган управління освітою, що приймав це рішення організовує і проводить повторний конкурс, результати якого є остаточними.