Учні РГГ відкривали виставку Єжи Гедройця PDF 
Написав Микола Олександрович   
П'ятниця, 02 грудня 2016, 19:01

 20161202_1099588671

1 грудня у нашому місті відбулася літературно-мистецька подія. У Рівненській обласній науковій бібліотеці відкрилася виставка «Єжи Гедройць і його справа. Доробок бібліотеки «Культура», присвячена життю та творчості велетня польської національної культури та політичної думки ХХ століття Єжи Гедройцю. Для нашого міста та й всієї України - це непересічна подія, адже саме Єжи Гедройць став провідником ідеї незалежності України, висловлював думку про те, що Україна та Польща – країни -союзники.

Долучилися до цієї події учні та педагог-організатор Арсентьєва Р.Л. Рівненської гуманітарної гімназії, адже гімназисти мають змогу вивчати, крім англійської та німецької, ще й польську мову. Учениця 5-В класу Ковальчук Катерина виконала гімн Республіки Польща. Учні 11-го класу гімназії Степанець Олексій та Шикало Ольга були ведучими заходу. Для них – це гарна нагода набуття досвіду публічних виступів та можливість поспілкуватися з цікавими та непересічними людьми. На відкриття виставки були запрошені гості: виконуючий обов'язки Генерального консула Республіки Польща в Луцьку пан Кшиштоф Савіцький, кандидат педагогічних наук, доцент Міжнародного економіко-гуманітарного університету імені академіка Степана Дем'янчука Лідія Овдійчук, перший голова польського товариства ім. Владислава Реймонта пан Вацлав Букляревич, голова спілки письменників Рівненщини Ірина Баковецька, старший науковий співробітник Рівненського краєзнавчого музею Валентина Данілічева.

Спостерігаючи за нашою дійсністю, важко не згадати великого поляка Єжи Ґедройця. Він шукав миру і порозуміння між народами, а не роз'ятрювання старих «історичних» ран. Сучасна Україна – це країна з великими можливостями. У нас є все для того, щоб досягти благополуччя для усіх громадян. А співпраця між Україною та Польщею відкриє нові можливості для процвітання наших країн.

 20161202_1569146280

 20161202_1689978378