Sprachgeschwister PDF 
Написав Микола Олександрович   
Понеділок, 31 жовтня 2016, 20:26

 20161031_1000210698

Цього літа я провела 3 незабутніх тижні в Німеччині на курсах з вивчення мови завдяки Goethe Institut. Я виграла цю поїздку в конкурсі "Sprachgeschwister" по PASCH програмі. Весь цей час я жила в чудовому місті Франкфурті на Майні. Це велике та сучасне місто, яке вважається фінансовим центром Європи, і де розташований один із найбільших аеропортів світу.

В перший день ми мали вечір знайомств. Там я дізналась, що нас - 71 людина віком від 14 до 18 років з 12 різних країн: Україна, Білорусь, Молдова, Боснія, Литва, Естонія, Єгипет, Того, Мадагаскар, Китай, Південна Корея, Таджикістан.

Окрім того, ми мали 5 вчителів, керівника курсів, казначея і 5 так званих "Betreuern und Betreuerinen", молодих людей, які постійно були з нами, дивилися за порядком, збереженням дисципліни та влаштовували розважальну програму. Всі були дуже приємні та дружелюбні.

На наступний день були проведені тестування, згідно яких нас поділили на класи. Я потрапила в клас з рівнем B2. Наші уроки проходили в невимушеній, ігровій формі. Але водночас ми готувались до екзаменів, які міг здати за бажанням кожен з нас. Крім звичайних уроків були також проектні, на яких кожен міг проявити творчість і креатив. Ми все робили в невеличких групах, і пізніше презентували нашу роботу. Все це відбувалося в стінах Jugendherberge, молодіжній туристичній базі, де ми і проживали.

Протягом 21 дня ми не тільки вчились, а проводили час дуже цікаво і різноманітно, адже у нас була насичена програма. Кожного дня ми займались чиимось новим, і ми самі обирали заняття до вподоби. Одного дня проводився вечір представлення країн, де представники кожної країни підготували виступ, з якого ми могли довідатись щось нове та цікаве. За ці дні ми відвідали визначні місця Франкфурта, включаючи музей Зекенберг, Dialogue музей, Ратушу, де ми мали змогу познайомитись із мером міста та послом України, Коммерцбанк-Арену, будинок Гете, Франкфуртську фондову біржу, зоопарк, Майнтауер, що є одним із найвищих хмарочосів міста, Гете університет та фестиваль на річці Майн. Крім того побували в чудових історичних містах Марбурзі, Фульді та фортеці Заальбург. Не можу не згадати про активний відпочинок в парку, де ми грали в спортивні ігри, боулінг, зона відпочинку з басейном, боулдерінг - різновид спортивного скелелазіння. Відпочити ми могли в власних кімнатах або в загальній кімнаті бетроєрів, де іноді влаштовували вечори краси. Повеселитись і потанцювати на тематичних вечірках, які ми мали на вихідних. Крім того кожного вечора у нас були загальні збори в «скляній залі», які називались Abendrunde, нам розповідали про плани на наступний день і потім всі разом співали пісню Auf uns, слова якої стали для нас гаслом.

По закінченню курсів, в останній прощальний вечір кожен клас підготував певний виступ, та проектна група презентувала проект. Кожна група та клас представили щось унікальне та захопливе. Цей вечір був найемоційнішим, адже ніхто не хотів прощатися з новими друзями, вчителями, містом. Але наразі ми всі зберігаємо зв'язок в соціальних мережах і сподіваємось на зустрічі в майбутньому.

Я дуже рада, що побувала на цих курсах і надіюсь це не була моя остання поїздка по PASCH програмі. Я вдячна Goethe Institut за моє комфортне перебування в Німеччині та за чітко сплановану цікаву програму, а також моїй вчительці з німецької мови – Ново сад Аллі Богданівні.

Моя порада всім – старанно вчіть німецьку мову, приймайте участь у конкурсах і не засмучуйтесь якщо у вас щось не виходить!

Підготувала Наталія Весельська, учениця 10-Б класу

 20161031_1523817705

 20161031_1834148979