Семінар MDS PDF 
Написав Микола Олександрович   
Понеділок, 31 жовтня 2016, 20:16

 20161207_1384800770

У рамках програми „PASCH" від Гете Інституту я, вчитель німецької мови Новосад А. Б., перебувала на стажуванні в Німеччині в місті Фрайбург. Семінар MDS 3.2 «Проектна методика на середньому етапі навчання» тривав з 03.07 по 23.07.2016. Програма семінару була насиченою та інтенсивною. Були представлені інноваційні методи та технології викладання німецької мови в школі. 22 вчителі з 17 країн світу мали можливість дізнатися багато нового та цікавого; обмінятися досвідом та налагодити контакти.

З 9 до 18 години тривало навчання. Щодня нас ділили на групи і ми виконували різноманітні інтерактивні завдання будучи у ролі учнів. По обіді, кожна група отримувала дослідницьке практичне завдання: прогулянки містом, аби більше спілкуватися з носіями мови у різних сферах. Наступного дня ми презентували свої дослідження з певної теми. Серед нас панувала дружня атмосфера, тому усі учасники були активні та креативні.

Незабутнім став інтернаціональний вечір, на якому учасники семінару декламували вірші, співали пісень рідною мовою та пригощали національними стравами.

Надзвичайно цікавим та вражаючим було, також, і наше дозвілля. Це відвідування театрів, кінотеатрів, органного залу та різноманітних вуличних свят. У вихідні ми відвідали місто Страсбург у Франції, місто Цюріх у Швейцарії та місто Констанц у Німеччині. Також була організована поїздка на Тітенське озеро, що протікає вздовж Шварцвальду.

Завдяки Гете Інституту та програмі „PASCH", я мала чудову можливість знову побувати в Німеччині, вдосконалити свій фаховий рівень, зібрати нові ідеї в методичну скриньку, аби згодом поділитися інноваціями з колегами і застосовувати вивчені методи та технології на уроках німецької мови.

 20161207_1215668885