Гімназисти з Любліна в гостях у РГГ PDF 
Написав Микола Олександрович   

З 17 по 19 жовтня 2016 р. Рівненська гуманітарна гімназія і кафедра німецької мови приймала гостей з м. Люблін (Польща), які вже протягом 4 років є нашими хорошими партнерами і друзями. Зустріч відбулася завдяки програмі PASCH (Школи: партнери майбутнього) в рамках проекту «Unser Schulprojekt». 7 учнів 9-10 класів і 3 вчителів Люблінської гімназії (вчителька німецької мови пані Катаржина Камінська, вчитель історії пан Піотр Русняк та директор гімназії пані Ізабелла Мацієвська) разом з учнями 9-10 класів та вчителями німецької мови Рівненської гуманітарної гімназії працювали у воркшопах, створювали інсценізації, співали пісні – і це все на німецькій мові. Вчителем Дубич І.М. був проведений для учасників проекту спільний урок німецької мови. Вчитель Ваколюк Л.Ю. запропонувала ряд навчальних ігор для закріплення лексики та вдосконалення мовних навичок. Незабутнє враження справила на наших гостей фотовиставка «Польща і Україна – одна команда», на якій представлено результати нашої співпраці та обміну учнів і вчителів, і яку підготували викладачі німецької мови Дубич І.М., Петрова О.Ф., Попова Т.Й та Ваколюк Л.Ю.

Під керівництвом вчителів Новосад А.Б. і Герасимчук Н.М. учні РГГ – учасники проекту - підготували доповіді і презентації до тем «Історія України і Польщі: 30-40 рр. - трагічні сторінки», «Наші країни – партнери сьогодення», «Відомі художники України, Польщі та Німеччини. У врочистому заході «Катинь ... Врятувати від забуття» на шкільному подвір'ї було висаджено дуб в пам'ять рівнянина Яна Захарчука, замордованого в стінах НКВД. В заході прийняли участь запрошені гості, учні старших класів, вчителі та батьки.

Також для гостей було запропоновано автобусна екскурсія містом Рівне.

А завершився наш проект великим гімназійним «Святом мов», до якого долучилися багато гімназистів та вчителів кафедри англійської мови, та створенням інсталяції «Дерево миру».

Проект був документально підготовлений координатором PASCH – проекту в РГГ, методистом кафедри німецької мови Попенко Л.А. і затверджений та спонсорований керівництвом PASCH інституту Гете м. Київ.