Вони боролися за Україну… PDF 
Написав Микола Олександрович   
П'ятниця, 27 січня 2017, 22:51

 20170127_2062537680

Минуло майже сто років, а ми і знову змушені обороняти власну незалежність ціною людських жертв. Пам'ятати своїх героїв дуже важливо, адже герої – це ті найкращі, яких ми втрачаємо. Їх не бракує в нашій історії. Герої Крут посідають особливе місце. Саме вони одні з перших віддали свої життя за новопроголошену Українську державу. 29 січня 1918 року українські добровольці стримали наступ більшовиків на Київ. Директор Інституту національної пам'яті України Володимир В'ятрович назвав крутян «першими кіборгами», адже саме завдяки їх сміливості та жертовності війська більшовицької Росії були затримані на 4 дні. Таким чином добровольці утримали столицю на час, необхідний для укладання Брест-Литовського миру, який de-facto означав міжнародне визнання української незалежності.

29 січня уся Україна вшановує пам'ять загиблих в бою молодих патріотів. Напередодні цієї дати у Рівненській гуманітарній гімназії учнівський парламент разом з педагогом-організатором Арсентьєвою Р.Л. підготували старшокласникам інформаційну лінійку-вшанування цієї трагічної сторінки в історії України. Під час лінійки учні почули нові реальні факти та цифри про загиблих, які показують інакшу картину, ніж пропонує широкому загалу «традиційна» версія. Також гімназисти переглянули два відеоролики про перебіг подій та вшанували героїв Крут хвилиною мовчання.

Даючи оцінку цього бою, ми повинні розуміти, що це був бій не за станцію Крути. І навіть не за Київ 1918 року. Це був бій за Україну, за її майбутнє. Слава Україні! Героям Слава!

 20170127_1950112597